сабота, 24 февруари 2024
Време

Облачно со сончеви периоди

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец.

Утре времето наутро ќе биде студено со мала до умерена локална облачност, преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните темпаратури ќе се движат од 0 до 12 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ