сабота, 25 мај 2024
Време

Облачно со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во западните и југоисточните делови од земјата ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Наместа ќе има изолирана појава на пообилен дожд и услови за појава на ретки грмежи.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне со повремено пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 11 до 22 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ