недела, 14 април 2024
Време

Облачно со сончеви периоди

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 60 km/h) од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, наместа поројни и проследени со ретки грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, повремено силен ветер (60 km/h) од југозападен правец.

Во Скопје претпладне со врнежи од дожд, попладне сончево со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.

Дневните температури ќе се движат од 12 до 23 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ