сабота, 20 април 2024
Време

Облачно со сончеви периоди

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 7 до 19 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 17 степени.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. За време на викендов се очекуваат повремени локални врнежи од дожд.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ