понеделник, 15 април 2024

Облачно со слаби снежни врнежи

Објавено на

часот

Сподели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален снег, особено во северните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи во интервал од минус десет до минус четири степени, а дневната од минус три до четири степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска температура до минус шест степени и дневна до три степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ