петок, 1 март 2024
Време

Облачно со слаб ветер

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, во вечерните часови во делови од котлината ќе има услови за слаб краткотраен дожд, a дневната температура ќе достигне до 20 Целзиусови степени. Маврово 13, Охрид 18, Битола 20, Крива Паланка 17, Берово 16, Кавадарци 20, Дојран 22.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Од пладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста, проследено со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има услови за слаб краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат од 15 до 24 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ