четврток, 23 мај 2024
Време

Облачно со слаб локален дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Во западните делови ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно и магливо. Претпладне со услови за слаб дожд.

Утре времето ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со појава на магла. Попладне во западните и северните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Во Скопје променливо облачно и магливо.

Дневните температури ќе се движат од 6 до 16 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ