понеделник, 20 мај 2024
Време

Облачно со повремени врнежи од дожд, утре сонце

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, наместа со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје претежно сончево и тивко.

Дневните температури ќе се движат од 12 до 25 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ