петок, 23 февруари 2024

Облачно со повремени врнежи од дожд и слаб ветер

Објавено на

часот

Сподели

Минималните температури ќе бидат во интервал од три до 10 степени, а максималните од 9 до 16 степени. 

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), под влијание на циклонска активност во текот на следнава седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и
проследени со појава на грмежи.

Во следните три дена минималната температура ќе се движи од три до 9 степени, а максималната од 12 до 21 степен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ