понеделник, 15 април 2024
Време

Облачно со попладневни врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има врнежи од дожд, наместа поројни и проследени со ретки грмежи.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе се движат од 13 до 20 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ