вторник, 5 март 2024
Време

Облачно со попладневен дожд

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне претежно во западните делови со повремен дожд на планините од снег. Преку ноќта врнежите ќе бидат пообилни.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, од крајот на денот со повремен дожд.

д

Утре времето ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, наместа долж Повардарието со брзина над 60 кимометри на час.

Во Скопје претежно облачно, со повремен дожд.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ