недела, 3 март 2024
Време

Облачно со локални врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со локални врнежи од дожд. Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне со појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има услови за повремен дожд.

џ

Утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег. Во Скопје облачно со повремен дожд. Дневните температури ќе се движат од 3 до 11 Целзиусови степени.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ