понеделник, 4 март 2024
Време

Облачно со локални врнежи од дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со услови за локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 9 степени.

c

Во следните три дена времето ќе биде стабилно, во четврток со појава на магла по котлините. Во петок и сабота ќе дува засилен јужен ветер што ќе предизвика значителен пораст на дневните температури и топење на снежната покривка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ