недела, 14 април 2024
Време

Облачно со краткотраен локален дожд, утре сонце

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Попладне и во вечерните часови облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Утре времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 8 до 20 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ