вторник, 18 јуни 2024
Време

Облачно, нестабилно со сончеви периоди

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се спуштат до 17, а максималните ќе достигнат до 27 степени.

Во четврток и петок ќе преовладува стабилно време, а нови врнежи се очекуваат за време на викендот. Дневната температура нема значително да се менува.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ