среда, 29 мај 2024
Време

Облачно, нестабилно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Услови за пороен дожд ќе има во текот на ноќта.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно. Од пладневните часови во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме.

Утре времето ќе биде променливо облачно, особено претпладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Во Скопје променливо облачно. Од претпладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме.

Дневните температури ќе се движат од 10 до 23 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ