петок, 23 февруари 2024
Време

Облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, а дневната температура ќе достигне до 16 Целзиусови степени. Маврово 10, Охрид 14, Битола и Крива Паланка 13, Берово 11, Кавадарци 15, Дојран 16.

Утре времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе се движат од 10 до 18 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ