сабота, 2 март 2024
Време

Облачно и студено со снег на планините

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од снег на планините, а од дожд на пониските места. Попладне ќе почне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места. Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Во повисоките делови од котлината врнежите попладне ќе преминуваат во снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

ф

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено претпладне.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од -1 до 8 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ