среда, 21 февруари 2024
Време

Облачно и студено, со повремени врнежи од дожд

Објавено на

часот

Сподели

Утринската тремпература ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од еден до 10 Целзиусови степени. 

Во Скопје облачно и студено, претпладне со слаб дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура до седум степени.  Маврово 1, Охрид и Битола 6, Крива Паланка и Берово 5, Кавадарци 8, Дојран 10. 

Во следните два дена времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Од среда до петок утринските температури на места ќе се спуштаат под нула.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ