недела, 21 април 2024
Време

Облачно и посвежо со дожд и снег на планините

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намали. Максималните дневни температури ќе бидат во интервал од 14 до 22 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 19 Цезиусови степени.

Утре наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со појава на мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. утре максималните температури ќе се движат од 11 до 17 Целзиусови степени.

Во четврток и петок утрата ќе бидат студени, а преку денот ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во петок ќе има услови и за слаб локален дожд.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ