вторник, 5 март 2024
Време

Облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и дневна температура до 18 Целзиусови степени. Маврово 10, Охрид 16, Битола и Крива Паланка 17, Берово 14, Кавадарци 18, Дојран 20.

Утре времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремен пороен дожд и појава на ретки грмежи претежно во југоисточните региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со услови за слаб краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 23 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ