четврток, 22 февруари 2024
Време

Облачно и дождливо

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд, краткотрајно пороен и со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура во Скопје ќе достигне до 17 Целзиусови степени, Маврово 10, Охрид, Битола и Крива Паланка 15, Берово 12, Кавадарци и Дојран 17.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и појава на грмежи претежно во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе се движат од 11 до 19 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ