вторник, 28 мај 2024

Објавена снимка од апсењето на осомничениот за пукањето во словачкиот премиер (ВИДЕО)

Човекот кој е осомничен дека го застрелал словачкиот премиер Роберт Фицо е уапсен, а на социјалните мрежи се објавени снимки од апсењето.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Фицо бил застрелан кога пришол да се поздрави со своите поддржувачи.

Засега нема повеќе информации за неговата состојба, освен дека во животна опасност бил префрлен во болница.

На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа како припадници на полицијата го апсат осомничениот кој лежи на земја.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ