вторник, 16 април 2024

Објавена химната на ЕП 2012 (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Химната, која има потенцијал да стане музички хит, е во изведба на талентираниот Огнен Радивоевиќ, а композитор на песната е Никола Чутурило, 49-годишниот композитор, прв гитарист на култната рок-група Рибља чорба.

„Химната на Евро 2012 е проект што одзеде неколку месеци и со кој сакавме да направиме моќна песна што ќе го привлече слушателот. За почеток таа е одлично примена и се надевам дека и навивачите ќе ја прифатат“, рече Радивоевиќ.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=4BhqzqBzTh0]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ