понеделник, 15 април 2024

Обид за убиство и самоубиство на ГП Прешево

Обид за убиство и самоубиство се случило синоќа во близина на наплатната рампа Прешево, во Република Србија. Македонски граѓанин пукал во помлада жена, која е тешко ранета, по што се застрелал.

Објавено на

часот

Сподели

Македонскиот државјанин и жена биле во „ауди“ со македонски регистаски таблички. Во еден момент сопатничката излегла од автомобилот и почнала да бега. Мажот излегол по неа испукал неколку куршуми и ја ранил, а потоа се одалечил од местото на настанот. Набрзо се вратил и си пукал во глава.

Лекарите во Врање се борат за животот на жената.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ