понеделник, 4 март 2024

Нудел потпкуп на полицаец

Денеска полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода А.М. од Скопје. При сообраќајна контрола и утврден прекршок,  А.М. се обидел да даде поткуп на полициските службеници за да не му биде изречена санкција.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ