сабота, 25 мај 2024

Ново обвинение, Максим Димитриевски вели дека ова дополнително го мотивира да се демонтира овој режим

Градоначалникот на Куманово и претседателски кандидат на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски објави дека Основното јавно обвинителство на Куманово поднесе ново обвинение против него.

Објавено на

часот

Сподели

Димитриевски од ОЈО Куманово добил покана да се јави во обвинителството бидејќи е обвинет за кривично дело „неизвршување на судска одлука“. Засега не е познато кој е подносител на кривичната пријава.

Од државното Јавно обвинителство за МИА информираат дека не станува збор за обвинение, туку се работи за истрага по поднесена кривична пријава од физичко лице за неизвршување на судска одлука, а дека Димитриевски е повикан на распит.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ