четврток, 30 мај 2024

Ново казино Луксор на Апекс на граничниот премин Блаце

На вкупна површина од 4.000 м2, сместено на граничниот премин Блаце, почна со работа новото екстра модерно казино Луксор (Luxor) сопственост на Апекс (APEX), австрискиот супер бренд во индустријата игри на среќа. Казиното е на површина од 2.500 м2 и располага со 317 електронски апарати и 15 маси за жива игра. Во рамки на Luxor има и модерен хотел со 4 sвезди кои овозможува капацитети за преноќување во 15 луксузно уредени соби со богата гастрономска понуда и ултра квалитетна испорака на услугите димензионирани и за индивидуалните очекувања на гостите.

Објавено на

часот

Сподели

Хотелскиот комплекс и казиното Luxor се изградени по најсовремените светски архитектонски стандарди за екстерно и ентериерно уредување, кој има одличен капацитет да ги задоволи сите желби на традиционалните играчи.

Искусните играчи веќе се уверуваат дека Luxor не заостанува ни милиметар во понудата која ја имаат најреномираните казина во Европа и светот. Гостите се пречекани од грижливо избран персонал кој со својата харизма создава амбиент дека сите гости се третирани по највисоки ВИП критериуми. Казиното Luxor за своите верни гости овозможува преку посебни програми за лојалност да уживаат индивидуални привилегии.

Светски познатиот бренд APEX досега во македонската понуда на игри на среќа учествуваше со 16 автомат клубови. Казиното Luxor е нов амбициозен проект на оваа компанија во Македонија која сега влегува и во сегментот на жива игра.

Тимот на APEX во наредниот период ќе организира спектакуларна свеченост со регионални музички артисти, со која казиното Luxor ќе биде претставено со сиот свој сјај.

Koмерцијален текст

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ