четврток, 20 јуни 2024

Новиот газда на Милан го славел Скудетото со навивачите на улица, никој не го познал (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Милан наскоро ќе премине во рацете на Гери Кардинале и неговиот фонд Редбрд во зделка вредна околу 1,3 милијарди фунти, голем број на извори пренесуваат дека договорите се потпишани, се очекува утре да пристигне официјално соопштение и потоа до септември да се заврши процесот за промена на сопственоста.

Сега се појави слика од Гери Кардинале на плоштадот Дуомо, бизнисменот од САД, кој има потекло од Италија, заедно со навивачите на Милан го славел Скудетото пред две недели, но никој не го познал.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ