недела, 14 април 2024

Новиот филм „24“ ќе се снима напролет

Објавено на

часот

Сподели

Актерот Кифер Сатерленд во неделата изјави дека очекува да почне да работи на филмот на крајот на април или почетокот на мај. Сатерленд го глумеше Бауер, централниот лик на адреналинската трилер-серија, која го заврши своето телевизиско прикажување во 2010. Тој во „Допир“ глуми татко на суперинтелигентен син. „Фокс“ ќе пушти дел од снимениот материјал на 25 јануари, колку да ги заскокотка гледачите, а вистинскиот почеток на серијата е планиран за март.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ