недела, 21 април 2024

Нови закани за атентат врз Тадиќ

Објавено на

часот

Сподели

 


За разлика од планираниот атентат во Бања Лука, новиот атентат нема да биде толку спектакуларен, пишувало во порака што ја добил вработен во српското МВР.

Извор на весникот „Блиц“ посочил дека пораката има повеќе предупредувачки отколку заканувачки карактер, и дека била добиена од локален оператор.

„Пораката е испратена од некој што ги познава состојбите во подземјето и до кого се стигнати податоци за подготовка на атентатот, посочил изворот, дополнувајќи дека информацијата е примена многу сериозно и полицијата веќе ги презела неопходните мерки“, пишува весникот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ