вторник, 5 март 2024

Нови Сад: Уапсени малолетници, објавувале заканувачки пораки и фотографии од оружје кое наводно ќе го однесат во училиште

Објавено на

часот

Сподели

Уапсените малолетници се од Нови Сад, Беочин и Темерин, а во претрес на стан на еден од нив полицијата нашла реплика на автоматска пушка.

Осомничени се за загрозување на безбедноста и предизвикување паника и немири и приведени се пред надлежен судија на Вишиот суд во Нови Сад кој им одредил притвор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ