четврток, 22 февруари 2024

Новак Ѓоковиќ зборуваше кинески, Олга Даниловиќ се чудеше (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ на кинески честиташе Нова Година за време на прес-конференција од Јунајтед купот, а интересна беше реакцијата на неговата колешка, Олга Даниловиќ.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ е познат по тоа што зборува многу јазици, но никој не очекуваше дека ќе научи и некој збор кинески, па неговата честитка за нова година ѝ изгледаше шокантно на тенисерката Олга Даниловиќ.

„Среќна Нова Година! Како сте? Ви Благодариме за поддршката! Ве сакам сите во Кина, мои добри пријатели“, рече Ѓоковиќ додека Даниловиќ го гледаше со отворена уста и израз на чудење.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ