четврток, 30 мај 2024

Новак Ѓоковиќ го откажа настапот на турнирот во Мадрид

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ го откажа учеството на мастерс турнирот во Мадрид кој се игра следната недела.

Објавено на

часот

Сподели

По елиминација во полуфиналето во Монте Карло, Ѓоковиќ реши да го скокне турнирот во Мадрид, но се очекува да настапи во Рим кој е последниот пред Ролан Гарос.

Српскиот тенисер не брани поени од Мадрид, бидејќи и минатата година се повлече од овој турнири.

Мастерсот во Мадрид се игра од 22. април до 5. мај, турнирот во Рим пак е од 6. до 9. мај.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ