петок, 23 февруари 2024

Нова претстава на Чекори – Клучот

Објавено на

часот

Сподели

Режисерка на претставата е Маја Ѓурчевска. Улогите ги толкуваат Даниел Гочевски, Тамара Глушкина и Давид Димоски, тон и светло мајстор е Никола Димевски.

Делото спаѓа во жанрот комедија, а влезниците по цена од 150 денари можат да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата.
Со своето 49-годишно постоење, театар ,,Чекори” е најстариот алтернативен театар во Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ