сабота, 25 мај 2024

Нов гол на Миовски во шкотското првенство, 16. оваа сезона (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски продолжува да ги тресе противничките мрежи во дресот на Абердин, овојпат даде гол во победата против Хибернијан од 3-0.

Објавено на

часот

Сподели

За Миовски ова беше 16. гол оваа сезона во најдобрата шкотска лига, тој е на третото место на листата на стрелци.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ