четврток, 22 февруари 2024
Ла Лига

Нов гол на Белингем, но Реал не го победи Бетис (ВИДЕО)

Реал Мадрид загуби два бода од гостувањето кај Бетис каде одигра 1-1, Џуд Белингем постигна уште еден погодок.
 

Објавено на

часот

Сподели

По осум минути игра во второто полувреме Реал Мадрид дојде до водство со гол на Џуд Белингем. Тоа беше негов 12. погодок во Ла Лига оваа сезона.

Во 66. минута Руибал постигна фантастичен погодок од далечина и ги постави конечните 1-1.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ