среда, 29 мај 2024

Николоски: Од каде му се парите на Филипче за скапата кампања и луксузното возило?

Oд каде му се na Venko Filip;e енормните суми на средства за скапата кампања и спотови кои ги објавува, праша на синоќешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Твоја Македонија“ во Ново Село, носителот на листата за пратеници од четвртата изборна единица, Александар Николоски.

Објавено на

часот

Сподели

Тој посочи дека вакво луксузно возило невозможно е да се набави, ниту со докторска, ниту со министерска плата, туку исклучиво со криминал и корупција.

Мислам дека нити со пратеничка, нити со докторска плата не може да се заработи возило кое чини повеќе од целокупниот род овде околу да се откупи, возило од 250.000 евра не се заработува ни од министерска плата, ниту со докторска плата…се заработува исклучиво од криминал и корупција“, ја пренесе ВМРО-ДПМНЕ изјавата на Николоски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ