сабота, 24 февруари 2024

Никола Серафимов е во тимот на колото во Унгарија (ФОТО)

Македонскиот дефанзивец, Никола Серафимов се најде во најдобриот тим на колото од унгарското првенство.
 

Објавено на

часот

Сподели

Серафимов одигра одличен меч за МОЛ Фехервар во победата на неговиот тим над Мезекевежд со 2-0. Македонецот беше најдорбо оценет во својот тим. А признание за неговата партија е тоа што доби место во тимот на колото во унарското првенство.

По 16. одиграни кола, МОЛ Фехервар е на третото место на табелата.

s
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ