вторник, 28 мај 2024

Никој досега не загубил како Манчестер јунајтед

Манчестер јунајтед синоќа на наверојатен начин ја испушти победата на Стемфорд Бриџ, момците на Тен Хаг не само што не триумфираа, туку го загубија натпреварот на досега невиден начин.

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер јунајтед водеше до 99:17 минута, а потоа прими голови во 100. и 101. минута и загуби со 4-3.

Првпат се случува некој тим во Премиерлигата да води до 100. минута и на крајот да го загуби мечот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ