петок, 14 јуни 2024
Се очекува соопштение за јавност со штетите од невремето

Невреме во Битола, поплавени се подруми и куќи

Објавено на

часот

Сподели

Невремето го принуди градоначалникот Тони Коњановски да свика вонредна седница на Општинскиот кризен штаб која е во тек.

Од локалната самоуправа најавија акција на јавните комунални претпријатија, справување со состојбата по обилниот дожд кој престана да паѓа, но најверојатно предизвика штети кои ќе бидат регистрирани.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ