петок, 1 март 2024
Време

Невообичаено високи температури за декември – денеска до 17 степени

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и топло со дневни температури и до 17 Целзиусови степени. Претпладне по котлините и особено вдолж Повардарието ќе има појава на магла која во текот на денот ќе се намали. Преку денот ќе биде сончево, тивко и релативно топло освен во котлините со подолготрајна магла.

Објавено на

часот

Сподели

Вo Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево и претежно тивко.
И утре времето ќче биде сончево со мала облачност и релативно топло. По котлините ќе има појава на подолготрајна утринска магла и пониска дневната температура. Наместа ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.
Вo Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево и претежно тивко. Дневните температури ќе се движат од 13 до 18 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ