понеделник, 17 јуни 2024

Невенчаната сопруга го пријавила за насилство

Вчера Е.Р. (46) во Шуто Оризари пријавил дека на 5 јуни бил повикан во полициското одделение од страна на полициски службеник по претходна пријава од неговата невенчана сопруга поради меѓусебна вербална расправија која се случила во населба Шуто Оризари, во која Е.Р. физички ја нападнал.

Објавено на

часот

Сподели

Откако пристигнал во полициското одделение, според пријавеното, Е.Р. бил физички нападнат од полициски службеник.

Известен е јавен обвинител и Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ