среда, 21 февруари 2024
Серија А

Несторовски одигра цел меч во Серија А, Удинезе загуби од Лече (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Единствениот гол беше постигнат од пенал. Фабриел Стефреца по еден час игра погоди од белата точка за три многу важни бодови за Лече во борбата за опстанок.

Несторовски имаше две шанси на мечот, првата и најголема во 71-та минута, но ударот му го одбрани домашниот голман, а во судиското надополнување со глава биеше крај голот после еден одличен центаршут.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ