недела, 26 мај 2024

Нестабилно за 1 мај, а на 2 мај на места поројни дождови

Во среда ќе има изолирана, а во четврток на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно невреме, соопшти УХМР.

Фото: П.Џ.

Објавено на

часот

Сподели

Од петок и за време на викендот времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, ќе дува северен ветер, а температурите ќе опаднат за неколку степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ