сабота, 22 јуни 2024
Време

Нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, повремено нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне 29 степени.

Во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето. Во вторник попладне претежно во западните делови, а во среда на повеќе места повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава на локално невреме.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ