четврток, 29 февруари 2024

Нема зборови кои можат да ја надоместат загубата – премиерот изрази сочувство до српскиот народ

Објавено на

часот

Сподели

Ковачевски во име на Владата и во свое лично име изрази длабоко и искрено сочувство за загубените животи.

„Нашите мисли се со српскиот народ и семејствата на починатите и повредените, со надеж за брзо закрепнување“, напиша Ковачевски на Фејсбук.

Во денешниот инцидент во основното училиште во Белград убиени се осум деца и член на училишното обезбедување, а седумина се ранети. На вонредната прес-конференција, началникот на белградската полиција Веселин Милиќ изјави дека осомничениот сам пријавил во полиција дека застрелал неколку луѓе. Ученикот го планирал кривичното дело подолг временски период. Мотивот се уште не е утврден, ниту пак тој го кажал

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ