понеделник, 4 март 2024

Неколку возила во пламен по експлозија во центарот на Милано (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Локалната полиција соопшти дека се запалило комби. Засега нема дополнителни детали, вели Ројтерс.

СкајТГ24 емитуваше снимка од миланската населба Порта Романа, на која се гледаат високи облаци од црн чад и пожарникари на местото на настанот.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ