четврток, 22 февруари 2024

Неколку лица тепале дете од Дебар

Вчера попладне неколку лица нападнале малолетни, информираше Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи-Охрид.

Објавено на

часот

Сподели

Во 16:30 часот, во дебарското одделение за внатрешни работи е пријавено дека, на улицата Вељко Влаховиќ во Дебар, неколку лица, физички нападнале малолетник од Дебар. По целосно расветлување на настанот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, додаде Димовски.

Исто така информираше дека вчера во периодот од13 до 19 часот, на подрачјето на СВР Охрид е спроведена засилена сообраќајна контрола.

Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 87 возачи кои во и надвор од населено место, управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената. Од нив 17 во Охрид 48 во Струга, 18 во Кичево и четворица во Дебар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ