понеделник, 15 април 2024

Навивачите пуштени, веќе се на пат кон Македонија

Објавено на

часот

Сподели

Претходно, полоцијата во Ниш соопшти дека шест македонски навивачи ноќеска околу 3 часот по полноќ биле приведени поради нарушување на јавниот ред и мир близу салата Чаир, каде што се играа натпреварите од ракометното Европско првенство.

Според извештајот на српската полиција, шесте навивачи се степале меѓусебе, еден од нив бил полесно повреден, а против сите нив биле поднесени прекршочни пријави и биле изведени на суд. Според српскиот закон, казните за ваков престап се парични, па по плаќањето на казните, нашите навивачи ќе можат слободно да се вратат во Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ